Herbario Virtual del Mediterráneo Occidental

Àrea de Botànica, Departament de Biologia, Universitat de les Illes Balears

Epipactis kleinii M.B. Crespo, M.R. Lowe & Piera

Family : ORCHIDACEAE

Genus : Epipactis

Epipactis kleinii M.B. Crespo, M.R. Lowe & Piera

    Synonyms : Epipactis atrorubens (Hoffm.) Schultes subsp. parviflora A. & C. Nieschalk Epipactis parviflora (A. Niesch. & C. Niesch.) E. Klein

    Province distribution : Alicante. Barcelona. Castellón. Lérida. Tarragona. Valencia.

    General distribution : Eurosiberian with a big area

    Flowering time : June. July. August.

    Life-forms : Geophyte.

    Habitat : Pine woodlands and garriques.

    Characteristics : Geòfit rizomatós d’uns 2-4 dm d’alçada. Presenta les fulles lanceolades, erectes, de color verdós quelcom rogenc, les superiors allunyades de la inflorescència. Aquesta, és pubescent, amb l’ovari globós. Les peces periàntiques externes són de color terrós-verdós i les bràctees florals de major llargària que les flors.

    Catalogue entry explication

Patrocinador: Fundació Sa Nostra